Yaka Mahallesi Çay Sokak No: 55 A-B Urla /İZMİR
tr

Birlikte Dikey Bahçe Yapalım

07.12.2018
734
Birlikte Dikey Bahçe Yapalım

Aslında profesyonel bir çalışma olan “dikey bahçe”yi minyatür bir hobi çalışması olarak sizin yapacağınız şekilde, sizlerle paylaşmak isteriz.

1- Evinizde kullanmadığınız kuş ya da ıstakoz kafesi varsa işimiz daha kolay. Eğer bunlar yoksa 2 mm. Kalınlığındaki galvaniz tel  işimize yarar.

2- Telleri 80 cm uzunluğunda keserek daire haline getirelim. Birleşen uçlarını ince telle bağlayalım. Sonra daire haline getirdiğimiz tellerin arasında 5 cm. boşluk kalacak şekilde dikine bağlanabilecek tellerimizi bükmeden bağlantı yapalım. (resimde olduğu gibi)

3- Tellerin tamamını bağladıktan sonra, bağlantı yaptığımız yerleri sıkılaştıralım. Alta gelecek yeri daha sık tellerle örelim.

4- Kafesimiz hazır olduğuna göre içerisine 3 kat iç içe geçirilmiş çöp poşeti koyalım .Poşetin içerisine torf ya da humuslu karışım toprak koyabiliriz.

5- Poşetin dışa bakan kısmından keskin bir bıçak ya da ince falçata ile küçük çentikler açalım.

6- Açılan çentiklerin içerisine mevsim çiçeklerinden, petunya, sarkan mine, calibrachoa, obrizya ya da çok kök salmayan minik sarkan bitkilerden poşeti yırtmadan toprağın içine yerleştirin.

7- Bitki dikimini en alt sıradan başlayın.Dikimi yaptıkça hafifçe toprağı elinizle sıkıştırın. Bu işlemi kat kat devam ederek yukarıya kadar çıkınız. Bitkileri ne kadar sık dikerseniz görsel olarak o kadar zengin görünür.

8- İçi toprak dolu olan kafesimizi geniş bir saksının içine yerleştiriniz ve etrafındaki boşlukları toprakla doldurun ki, nemli kalmasına neden olsun.

9- Önemli bir ipucu: Aynı cins çiçek dikmeyin.

10- Kolay gelsin.

Profesyonel olarak yaptığımız “dikey bahçe”lerde  en çılgın tasarımları doğa severlere sunuyoruz.

Sormak ya da danışmak istediğiniz her konuda size yardımcı olmaya hazırız. Facebook sayfamızın özel mesajlarından  ya da web sayfamızın iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz. Günleriniz sevgi dolu olsun.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: