Yaka Mahallesi Çay Sokak No: 55 A-B Urla /İZMİR
tr

Bahçe mobilyası alırken bunlara dikkat!

07.12.2018
1.441
Bahçe mobilyası alırken bunlara dikkat!

Yaz aylarının vazgeçilmezi, evlerin en serin köşesi olan bahçe ya da balkonlar, her geçen yıl biraz daha önemsenip adeta oda muamelesi görüyor. Öyle ki eskiden fazla eşyaların depolandığı, yalnızca çamaşırların asıldığı ve ‘olmasa da olur’ gözüyle bakılan balkonlar, şimdi ev arayışı sırasında ‘öncelikliler listesi’nde yer alıyor.

Hal böyle olunca balkon ya da bahçelerin de dekorasyonu eskiye oranla daha fazla önemseniyor. Bu noktada da en önemli oyuncu, mobilyalar oluyor. ‘Bahçe mobilyaları’ başlığı altında çok fazla seçenek olduğu düşünüldüğünde seçim yapmak da zorlaşıyor. Oysa birkaç küçük ama önemli püf noktasına dikkat edildiğinde işler hiç de o kadar karışık değil. Yalnızca bahçe mobilyası alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilin, yeter.

Tarzınıza karar verin

İlk olarak tarzınıza karar verin. Klasik, modern ya da bohem tarzları arasından kendinize en uygun olanını seçin ve arayışınıza bu başlık doğrultusunda başlayın. Klasik bahçe mobilyaları, genellikle ahşap malzemelerden üretilir. Kahverengi ve tonlarındaki bu ürünler, hasır dokusunda da olabilir. Klasik bahçe mobilyalarının, ahşap görünümlü plastik masa ve sandalyeleri de vardır. Bunlar genellikle kolay taşınabildiği ve yıkanabildiği için tercih edilir. Eğer siz de ahşap ağırlıkla bir dekorasyon istiyorsanız bahçenizi ya da balkonunuzu klasik tarzda dekore edebilirsiniz.

 

Renkli kılıflar, desenli yastıklar

Tarzınız modernse canlı renkler arasından seçim yapacaksınız demektir. Eğer mobilyalarınızı çimlerin üzerine koyacaksanız beyaz renkten uzak durmaya çalışın çünkü çimen ve toprak lekesi nedeniyle sık sık temizlik yapmak zorunda kalabilirsiniz. Modern bahçe mobilyalarında sandalye ya da koltukların renkli yastık kılıfları, desenli minderler kurtarıcınız olabilir. Ayrıca bu kılıfların yıkanabilir olmasına da dikkat ederseniz temizlikte de sıkıntı yaşamamış olursunuz.

Bohem hayat, oh ne rahat…

Bohem bir tarzınız varsa bol desenli minderler ya da yastık kılıflarıyla süslenmiş, kırmızı ya da turuncu ağırlıklı bahçe mobilyaları seçebilirsiniz. Ayrıca masanızın kenarlarına asacağınız süsler de bohem tarzınızı pekiştirecektir.

Garantili ürün alın

Unutmamanız gereken bir diğer nokta da kalitedir. Tarzınız ne olursa olsun, alacağınız bahçe mobilyasının kalitesi çok önemlidir. Çünkü sezonluk bir ürün almaktansa uzun süre kullanabileceğiniz bir şeye sahip olmak daha hesaplı ve kullanışlı olacaktır. Özellikle de ahşap bahçe mobilyası tercih ediyorsanız hangi ağaçtan üretildiği önem taşır. Okaliptüs ya da tik ağacından üretilmiş ahşap bahçe mobilyaları, kullanım açısından size kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca bakım için cila sürmenizde yarar var. Ancak hangi cilayı, ne sıklıkta kullanacağınızı satın alma işlemi sırasında öğrenin ve kullanma kılavuzundan bağımsız bir işlem uygulamayın. Alışveriş sırasında da mobilyalarınızın sertifikasını ve garantisini istemeyi de unutmayın. Bütün işlemler tamamlandıysa şimdi sıra bahçenizin ya da balkonunuzun keyfini sürmekte…

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: