Yaka Mahallesi Çay Sokak No: 55 A-B Urla /İZMİR
tr

Balkon Dekorasyonunda Renkler Nasıl Kullanılır?

07.12.2018
2.138
Balkon Dekorasyonunda Renkler Nasıl Kullanılır?

Yaz aylarının değişmeyen mekanları olan balkonlarda, sezona yaklaştıkça hazırlık çalışmaları da hızlandı. Dekorasyon, temizlik, renk seçimi derken balkonlar yaza daha kişilikli girmek için marifetli ellerde hayat bulmaya başladı. Peki, balkon dekorasyonunda hangi renkler kullanılmalı, renkler neye göre belirlenmeli?

Öncelikle nasıl bir tarz balkona sahip olmak istediğinize karar verin. Eğer bohem tarzda bir balkona sahip olmak istiyorsanız dekorasyonda dikkatli olmanın yanı sıra seçeceğiniz renklerde de bilinçli davranmanız gerek. Bohem tarzda bir balkon, renk cümbüşünün yanı sıra yastıklar, çiçekler, ortada duran eski bir sehpayı andırsa da dikkatli olmadığınız sürece balkonunuz panayır yerine dönebilir. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken ayrıntıları belirtmekte yarar var. Her şeyden önce renkli yastıklar, bohem tarzı bir dekorasyonun ayrılmaz parçalarıdır. Kullanmanız gereken renkler ise pembe, yeşil, sarı ve mavi olabilir. Balkonunuzun büyüklüğüne göre yastık sayısını azaltabilir ya da çoğaltabilirsiniz. Renk renk yastıklar ve canlı bir tek renge boyanmış duvar, bohem tarzdaki balkonunuz için uygun olacaktır.

Balkonunuzda Akdeniz havası essin istiyorsanız mavi ve beyazdan vazgeçmeyin. Mavinin tonu biraz koyu olduğunda Alaçatı’yı balkonunuza taşımış gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca Akdeniz havalı balkonunuzda kullanacağınız aksesuarlar da mavi ve tonlarında olduğu sürece muhteşem bir uyum yakalayabilirsiniz.

Ufak bir balkonunuz varsa beyaz rengin ağırlıkta olduğu bir dekorasyona yönelebilirsiniz. Beyaz, ortamı geniş göstermeye yarayan bir renk olduğu gibi aydınlık ve ferahlık algısı da yaratır.

Eğer balkonunuzun yer döşemesi ve duvarları koyu renkse ve biraz kasvetli bir hava yaratıyorsa tabure ya da sandalyeleri renk renk seçebilir, yine canlı renkte bir masa ile ortamı şenlendirebilirsiniz.

Sade ve asil bir tarzınız olsun istiyorsanız balkonunuzda siyah ve beyaz uyumundan yararlanmanızı öneririz. Minderler, sandalyeler ve masanızda siyah-beyazın hüküm sürdüğü seçimler yapabilir, aksesuarları gri ya da seçeceğiniz tek bir canlı rengin tonunda alabilirsiniz.

Eğer ahşap ağırlıkla bir balkonunuz varsa toprak tonlarına en çok yakışan renklerden olan yeşil ve turuncudan yararlanabilirsiniz. Masa ve sandalyeleriniz de ahşapsa minderleri ve masa örtüsünü yeşil ya da turuncu tonlarından seçebilir, doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ürün Görselleri
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: