Yaka Mahallesi Çay Sokak No: 55 A-B Urla /İZMİR
tr

Kış Bahçeleri

07.12.2018
1.876
Kış Bahçeleri

Kış bahçeleri dört mevsim bahçe keyfi yaşatıyor.

Etrafı camlarla çevrili küçük cam evler görünümündeki kış bahçeleri, evlerde dört mevsim sıcak ve aydınlık bir bahçe keyfi yaşatıyor. Peki kış bahçesi nedir, nasıl olur?

Günümüz modern insanı, beton binaların arasında, yüksek katlarda, toprakla bağlantısını kopararak sürdürüyor yaşantısını. Oysa hepimiz doğanın parçasıyız. Birçoğumuzun isteği, kent içinde bahçeli bir evde yaşamak… Bunu yapamıyorsak da balkonumuzda, terasımızda rengârenk çiçekler ve değişik bitkiler bulundurmaya çalışıyoruz. Peki, bu bitkilerin her mevsim yeşil ve çiçekli kalmasını istemez miydiniz? İşte, kış bahçesi bu isteğinize cevap veriyor.

Kış bahçesini, etrafı sürgülü, katlanabilir camlarla çevrili cam sistemler ya da küçük cam evler olarak tanımlamak mümkün. Bahçeyi, terası veya taraçayı kapatan bu sistemler, alüminyum, pvc ya da ahşap profillerle hazırlanıyor, değişik yöntemlerle donatılan çatılarla kapatılıyor. Almanya’da “Wintergarten”, İngiltere’de “Conservatory” olarak anılan kış bahçeleri, evinizin içinde, önünde veya çatı katında, dört mevsim yeşilin tadını çıkarabileceğiniz mekânlar oluşturuyor. Bu mekânları isteyen salonuna da yaptırabiliyor. Hatta kış bahçeleri, oturma odası, yemek odası, yatak odası, jakuzi odası, spa, mutfak veya hobi odası olarak da kullanılabiliyor.

Evin neresinde olursa olsun, yeşillikler ve renkli çiçekler içinde, lapa lapa yağan karı izleyerek çayınızı, kahvenizi yudumlama olanağı sunuyor kış bahçeleri.

Gün ışığı kışın ısıtıyor, yazın süzülerek evinize giriyor.

Kış bahçelerinin sunduğu olanaklardan biri de, güneşin tüm olumsuz etkilerinden arınmış, süzülmüş gün ışığıyla dolu ortamlar yaratması. Sistem, açılabilir özelliğe sahip olduğu için hem yazın, hem kışın işlevselliğini koruyor. Katlanabilir camlarla kapatılan kış bahçesi, kışın soğuğundan korurken, istediğiniz zaman açık hava keyfi de yaşatıyor.

Ayrıca tavanlarını camla kapladığımızda gece yatağınızda yıldızları da seyredebiliyorsunuz.

İşte kış bahçesi yaptırmak için birkaç neden:

* Kış bahçesi evinizde yeni ve keyifli bir yaşam alanı yaratır.

* Kış bahçesiyle bahçe keyfini yılın sadece iki veya üç ayında değil, tüm yıl boyunca aralıksız yaşayabilirsiniz.

* Evinizde, şehir hayatından, stresten, kışın yaratabileceği sıkıcı atmosferden sığınabileceğiniz bir mekân yaratır. Psikolojik olarak rahatlatır. İyi bir meditasyon ve rahatlama alanıdır.

* Kış bahçesi sistemleri ile bahçeniz güzel ve etkili biçimde daha yaşanılır hale gelir. Havalandırma, ısıtma ve gölgelendirme koşulları iyi oluşturulduğu takdirde dört mevsim sorunsuzca kullanılır.

* Kış bahçeleri çok amaçlı kullanılabilir. Dinlenme salonu olabileceği gibi, çalışma mekânı ya da kış aylarında misafirlerinizi ağırladığınız bir oda işlevi de görebilir. Amacına göre, içini istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz.

* Açılıp kapanma ve gölgelendirme özelliğiyle kafe, restoran, işyerleri gibi mekânlarda sigara yasağına en etkili çözümlerden biridir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: